Niedziela,
11 Kwietnia 2021 r.

Imieniny obchodzą:
Filip, Herman, Jaromir, Leon,
Marek

Do końca roku zostało 265 dni.

 

Początek firmy TYRMYCEL® sięga roku 1971 kiedy to Jan Tyrakowski wraz z synami Józefem i Eugeniuszem rozpoczął prowadzenie uprawy pieczarek. W roku 1975 razem zbudowali własną pieczarkarnię o powierzchni uprawy 1200 m2, a w 1979 powstała Wytwórnia Grzybni, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła innowacyjną metodę produkcji w workach z folii polipropylenowej z filtrem umożliwiającym uzyskanie grzybni ziarnistej o bardzo wysokiej jakości.


Od 1994 roku współpracujemy ściśle z Akademią Rolniczą w Poznaniu  obecnie Uniwersytetem Przyrodniczym udostępniając swoje obiekty do prowadzenia doświadczeń. Proces produkcji grzybni odbywa się pod stałym nadzorem pracowników naukowych m.in. dr hab. Marka Siwulskiego prof. nadzw.


Od 1997r. produkujemy grzybnię boczniaka na kostkach słomy. Początkowo przy produkcji stosowaliśmy metodę pasteryzacji suchej tj. w bębnach, jednak wzbogaceni nowymi doświadczeniami i cennymi uwagami naszych klientów zastąpiliśmy w/w technologię na pasteryzację w komorach, co pozwoliło na osiągnięcie lepszych wyników w uprawie towarowej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.

 


 

 

Design Jankes | Powered by Quick.Cms | CMS | TYRMYCEL ® | Odwiedzin: 5626